תהליך הגמילה מחיתולים הינו אבן דרך חשובה בהתפתחותם של ילדים וילדות, ובו זמנית הוא מהווה גם אתגר לא קטן עבור הורים רבים.
לנו כרופאי.ות ילדים, זו הזדמנות חשובה לשוחח עם ההורים ולתת הדרכה מקדמת עוד לפני התהליך עצמו, על מנת להכווין, ואולי למנוע קשיים, ובמקרה הצורך לסייע להורים כאשר הם מופיעים.

במערך הוצגו התסמינים המקדימים המעידים על מוכנות לגמילה הן מצד הילדים, אך גם מצד ההורים והסביבה. התסמינים נועדו לסייע להכווין את ההורים לזמן המתאים לתחילת התהליך.
בין היתר הוסבר כיצד להדריך לגמילה נכונה תוך מתן הנחיות מתאימות להורים ולילדים.ות, בוצעה היכרות עם מושגים של חיזוקים חיוביים ושבחים שעשויים לשמש את ההורים ולא רק בתהליך, אלא גם בתהליכים חינוכיים אחרים, והוצגו הקשיים האפשריים העשויים להופיע במהלך התהליך, וכיצד ניתן לסייע במקרים אלו.

יתרה זאת, באמצעות המערך ניתנה אפשרות לשמוע על האופן בו גומלים ילדים.ות ברחבי העולם. כך, יהיה ניתן להכיר היבטים תרבותיים של גמילה או אפשרויות אחרות שהורים מסוימים עשויים לשאול לגביהן.  בנוסף לכך, סופק דף מידע שניתן להדפיס ולתת להורים בסוף הביקור.

בסיום המערך התקיים מפגש עיבוד לכלל המשתתפים בהובלת מומחה בתחום. במסגרת המפגש דנו בקשיים האפשריים העשויים להופיע במהלך התהליך וכיצד ניתן לסייע במקרים אלו.

ההתנסות במערך לוותה בהליך הערכה חיצוני.

קהל יעד

רופאי.ות ילדים ומשפחה

מקום

מקוון

מחיר: 0 ש"ח