על ילדים, אינטרנט ומסכים

ערכה שמטרתה לעורר מודעות ולהגביר זהירות ומחשבה אצל הורים, בעת שימוש באמצעים טכנולוגיים

אאנשי מקצוע המעוניינים ליזום הדרכות להורים, לצוותים חינוכיים וטיפוליים ועוד, יוכלו למצוא כאן ערכות הדרכה במגוון נושאים.
מטרת הפרויקט היא לעודד את רופאי הילדים, האחיות והגורמים המקצועיים הנוספים הפעילים בקהילה בקרב ילדים ומשפחותיהם ליזום קשר ישיר ובלתי אמצעי עם חברי הקהילה ועם אנשי המקצוע השונים הסובבים אותם, וכךך ליצור מערכת אינטגרטיבית ומקיפה המכוונת זרקור אל בריאותם ורווחתם של הילדים בקהילה.

בערכה זו: כיצד צפייה ממושכת במסכים משפיעה על שינה, על אמפתיה, על בריאותם הפיזית של הילדים, המלצות זמן מסך, חשיבות הבטיחות באינטרנט ועוד.

כל ערכה נכתבת ונערכת על ידי רופא ילדים או איש מקצוע מוביל ורלוונטי אחר, ומכילה סקירת ספרות, מצגת מוכנה להרצאה וטקסט נלווה למצגת. הקבצים זמינים להורדה בחינם לכל דורש. בנוסף יוכלו אנשי המקצוע המעוניינים בכך לרכוש בכל ערכה שי לחלוקה בסיום ההדרכה, המתאים לנושא המדובר. בערכה זו: משחק זיכרון מאויר, לעידוד משחק משותף של הורים וילדים, ללא מסכים ומדיה.

עמותת גושן הינה עמותה ללא מטרות רווח. פעילות העמותה מתאפשרת הודות לתרומות ואנשי מקצוע המנדבים את זמנם והכלים המקצועיים העומדים לרשותם.
מוצרי החלוקה בהדרכות נמכרים בעלות סמלית לצורך כיסוי עלויות ההדפסה והמשלוח בלבד.

תכולת הערכה (הורדת הקבצים בחינם)

מצגת- על ילדים, אינטרנט ומסכים

סקירת ספרות וטקסט נלווה למצגת מסכים

ערכה לחלוקה בהדרכות

משחק זיכרון: 40 כרטיסיות משחק מאוירות (20 זוגות) בנושאים מגוונים כגון בטיחות בשמש, קריאת ספרים, משחק פעיל, זהירות בדרכים, בישול משותף, תזונה מגוונת ובריאה ועוד.

בחר כמות

סה"כ 185